Domowe sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej

Domowe sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowejKabina prysznicowa to jeden z elementów łazienki najtrudniejszy w utrzymaniu. Czysta kabina nadaje uroku łazience i podwyższa jej standard. Czyszczenie specjalnymi preparatami to pestka, ale dłuższe użycie tych środków może naruszyć strukturę kabiny. Wraz ze specjalistami od designu łazienkowego (sprawdź tutaj – www.dozowniki.pl), przedstawiamy domowe sposoby czyszczenie kabiny.

Systematycznie i domowo

Przy sprzątaniu domowymi sposobami systematyczność gwarantuje łatwe i przyjemne czyszczenie. Domowe środki nie podrażnią tak skóry, jak specjalne detergenty. Gąbki lub szmatki, którymi czyścicie kabinę, wystarczą na znacznie dłużej. Domowe preparaty są znacznie mniej żrące, co nie oznacza, iż mniej skuteczne.

  1. Ocet to naturalny sposób na czyste i błyszczące powierzchnie. Przygotuj roztwór w stosunku 1:1. Połącz ocet z ciepłą wodą. To wystarczy, aby usunąć kamień i nalot z mydła. Jeżeli masz dostępny spryskiwacz, przelej mieszaninę do niego, ułatwi Ci to sprzątanie. Popsikaj nią również kafelki, fugi i baterię. Będą wyglądać i lśnić jak nowe!
  2. Kwasek cytrynowy, to alternatywa dla octu. Trzy łyżki kwasku wlej do 200 ml ciepłej wody, wymieszaj i przelej do spryskiwacza. Możesz nim czyścić swoją łazienkę w ten sam sposób jak octem. Używając kwasku, musisz być ostrożny, ponieważ nie lubi się on z marmurem. Może zostawić skazę i odbarwienia.
  3. Soda oczyszczona i woda utlenione zabiją każdą pleśń. Na zapleśniałą powierzchnię nałóż sodę i pozostaw ją na 10 minut, następnie dokładnie wyszoruj to miejsce i nanieś wodę utlenioną i pozostaw do wyschnięcia. Nie spłukuj.

Przedstawiliśmy proste i tanie sposoby na czystą i świeżą łazienkę jak nigdy, a to wszystko przy użyciu octu, kwasku cytrynowego, sody oczyszczonej, wody utlenionej i wody!
Zapraszamy do przeczytania poprzedniego artykułu!